piątek, 15 listopada 2013

Collegium Iuridicum UJ

17 listopada 2013 roku (niedziela) w Krakowie odbywa się Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. Muzeum Zoologicznym UJ zaprasza na ul. Grodzką 53, gdzie w podziemiach Collegium Iuridicum UJ od 1992 znajduje się wystawa Instytutu Zoologii UJ. Prezentowane są muszle morskie (ok. 1500 gatunków ofiarowanych UJ przez Bolesława Rączkę w 1984), skamieniałości (ok. 500 gatunków ofiarowanych UJ przez prof. J. Małeckiego i dr R. Tarkowskiego z AGH) i motyle (ok. 2300 gatunków).
Collegium Iuridicum to jeden z najstarszych budynków Uniwersytetu Jagiellońskiego - zespół domów gotyckich połączonych w XV wieku z przeznaczeniem dla Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W XIX w. mieściła się tu  mieściła się tu siedziba urzędu fiskalnego, potem lazaret.Arkadowy dziedzinie Collegium Iuridicum UJ

Arkadowy dziedzinie Collegium Iuridicum UJ

Collegium Iuridicum od ul. Kanoniczej i pl. Marii Magdaleny 

Rzeźba Luci di Nara (Światła Nary) Igora Mitoraja (1991), będącą darem artysty dla UJ (na dziedzińcu Collegium).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje video

Loading...

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

© All rights reserved.

Zdjęcia i teksty prezentowane na tym blogu są własnością autora. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r.Dz.U.Nr 24, poz. 83).