piątek, 20 czerwca 2014

Jubilat Dom Handlowy

Dom Handlowy 'Jubilat' uważany za jeden z lepszych obiektów w czasach PRL i chyba największy dom handlowy w Krakowie. Jubilat funkcjonował już w latach 70. 


Do Jubilata można było dostać się bez problemu tramwajem w kierunku Salwatora, autobusem na trasie Mateczny - Aleje Trzech Wieszczy, a z przystanku bezpośrednio przejściem naziemnym. Zebry wytyczały przejścia i od strony Alei Trzech Wieszczy (Alei Krasińskiego) i od ulicy Zwierzynieckiej, a nawet na moście Dębnickim. Dopiero w późniejszych latach przy przystankach autobusowych wytyczono przejścia podziemne.
Na parterze Jubilata handlowano artykułami spożywczymi, było tam też stoisko alkoholowe. W piwnicach były biura, magazyny. Na wyższych kondygnacjach można było kupić wszystko, czym handluje się w sklepach typu supersam. Odzież, sprzęt sportowy, artykuły AGD i RTV, meble, dywany, szkło i porcelanę. Sprzęt fotograficzny łącznie z odczynnikami chemicznymi (utrwalacze, wywoływacze), papierem fotograficznym, kuwetami, koreksami, powiększalnikami czy kliszami fotograficznymi (negatywy, slajdy). 
Nie pamiętam dokładnie, ale chyba na I piętrze był punkt dorabiania kluczy. 
Na górze Jubilata znajdowała się kawiarnia w widokiem na zakole Wisły i oczywiście Wawel. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje video

Loading...

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

© All rights reserved.

Zdjęcia i teksty prezentowane na tym blogu są własnością autora. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r.Dz.U.Nr 24, poz. 83).