środa, 20 sierpnia 2014

Krakowska Linia Muzealna - zabytkowe autobusy na Rynku Głównym w Krakowie

Po Krakowie znowu, jak za dawnych lat można jeździć autobusami zwanymi potocznie 'ogórkiem'. Okazjonalnie, bo tylko w niedziele i święta Krakowska Linia Muzealna udostępniła, głównie z myślą o turystach zabytkowe tramwaje i autobusy. 
15 sierpnia miałam okazję zobaczyć na Rynku Głównym w Krakowie czerwonego przegubowego Jelcza na linii nr 502 oraz niebieskiego Ikarusa. Jeździło się takimi przegubowcami po Krakowie w czasach, kiedy studiowałam w połowie lat 70. 
W tym roku zabytkowe tramwaje linii nr 0 kursują w każdą niedzielę i święto, w okresie wakacyjnym do 21 września spod Muzeum Inżynierii Miejskiej do Cichego Kącika, zaś autobusy z Rynku Głównego do Nowego Bieżanowa jeszcze tylko raz tj. 21 września.
Wspomnienie, nostalgia za czasami mojej młodości na widok starych autobusów sprowokowały mnie do zmontowania filmiku 'Mój Kraków wczoraj i dziś 1973-2014'. Umieściłam tam te dwa zabytkowe autobusy odjeżdżające z turystami spod Kościoła Mariackiego.

1 komentarz:

  1. Uwielbiam takie eventy, można poczuć klimat dawnych czasów :)

    OdpowiedzUsuń

Moje video

Loading...

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

© All rights reserved.

Zdjęcia i teksty prezentowane na tym blogu są własnością autora. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r.Dz.U.Nr 24, poz. 83).