sobota, 2 sierpnia 2014

Milonga w Piwnicy pod Baranami

Piwnica Pod Baranami
W piwnicach legendarnego Baru Piwnicy Pod Baranami spędziliśmy uroczy wieczór. Przy drinku i mimo późnej pory filiżance małej czarnej mieliśmy okazję posłuchać zmysłowych dźwięków tanga. Mogliśmy podziwiać tańczącą parę w rytmie tanga, uznawanego w początkach XX wieku za 'nieprzyzwoity taniec'.
To tutaj, w Piwnicy Pod Baranami odbywają się Milongi, czyli imprezy taneczne, na których gra się i tańczy tango argentyńskie. 
Ponieważ przez cały lipiec w Piwnicy pod Baranami trwał Letni Festiwal Jazzowy, imprezę Milongi przeniesiono do baru obok. Spotkaliśmy instruktorów tanga, z rozmowy dowiedziałam się, że każdy może sobie przyjść do lokalu zatańczyć, jest nawet możliwość pobierania prywatnych lekcji tego zmysłowego tańca.  Pamiątką z Milongi została mi oprócz wspomnień i niezapomnianych wrażeń śliczna filiżanka po espresso.


zobacz też:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje video

Loading...

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

© All rights reserved.

Zdjęcia i teksty prezentowane na tym blogu są własnością autora. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r.Dz.U.Nr 24, poz. 83).