sobota, 20 maja 2017

Noc Muzeów 2017 w Krakowie

Noc z 19 na 20 maja 2017 była i zostanie na długo w pamięci dla wielu uczestników imprezy pt "Noc Muzeów". 
Przyjechałam niespecjalnie, ale przypadkowo do Krakowa, w okresie, gdy właśnie zorganizowano taką ucztę dla nie tylko miłośników kultury. Więc, jak tu nie skorzystać z takiej okazji? I wcale nie chodzi o darmowe wejścia do muzeów. Liczy się klimat w kilometrowych kolejkach, spotkanie ze znajomymi i z nieznajomymi, wymiana opinii etc. Szaleństwo nocy!
Kraków przygotował na Noc Muzeów 2017 ogromny i ciekawy repertuar. Nie sposób wszystkiego zaliczyć, trzeba było się na coś zdecydować. Wybrałam Muzeum Narodowe przy ul. 3 Maja. Złakomiłam się ze względu na możliwość zobaczenia Damy z łasiczką, obcowania z nią face to face. Obraz Dama z Łasiczką zwana też Damą z gronostajem Leonarda da Vinci jest jednym z najcenniejszych eksponatów i chlubą zbiorów rodziny Czartoryskich. Widziałam ten obraz przed laty w Muzeum w Sukiennicach. 


Pisałam też na moim blogu o Damie, o jej losach w czasie wojny światowej  >> zobacz: Muzeum Czartoryskich w Krakowie oraz Pałac Czartoryskich w Sieniawie

Podobną decyzję spędzenia nocy w MNK podjęło tysiące ludzi. 
Muzeum Narodowe w Krakowie udostępniło zwiedzającym również ekspozycje stałe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Galeria "Broń i Barwa w Polsce".


****


zobacz też:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje video

Loading...

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

© All rights reserved.

Zdjęcia i teksty prezentowane na tym blogu są własnością autora. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r.Dz.U.Nr 24, poz. 83).