Idąc od ul. Franciszkańskiej napotykamy na tablice: Brama Wiślna, Baszta Cyrulików, Baszta Miechowników, Baszta Kaletników, Baszta Blacharzy i Rusznikarzy. W pobliżu Baszty Kaletników, niedaleko pomnika Mikołaja Kopernika znajduje się głaz – meteoryt położony w XX w.
Na terenie Ogrodu Uniwersytet znajduje się aż trzy pomniki przyrody.
Między ul. Św. Anny a uniwersyteckim gmachem głównym Collegium Novum stoi wiąz górski oraz platan klonolistny, a u zbiegu ul. Wiślnej i Straszewskiego topola biała.
Wokół budynków uniwersyteckich rosną buki i graby.
Te wiekowe już drzewa rosnące na powierzchni całych Plant stwarzają niepowtarzalny klimat parku. Ograniczają hałas z miejskiej trakcji tramwajowo-samochodowej wokół Rynku, dają cień i chronią przed upałem dzieciom bawiącym się na trawie, turystom odpoczywającym na ławeczkach ustawionych wzdłuż chodnika, stwarzają romantyczny nastrój zakochanym spacerującym po alejkach.
Blogi powiązane
Faktycznie sam ogród wygląda bardzo atrakcyjnie i jestem przekonany, że jego przygotowanie do takiego stanu wymagało sporo pracy. Ja całkiem niedawno także zamówiłem sobie elektryczny wertykulator https://garden-system.pl/elektryczne-c170 gdyż wiem jak właśnie to urządzenie mi się przyda w szczególności na wiosnę.
OdpowiedzUsuńNaprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.
OdpowiedzUsuńZadbany ogród, bardzo ładny. Takie mi się najbardziej podobają gdzie rośnie krótko ścięta zielona trawka plus drzewka
OdpowiedzUsuń