czwartek, 22 maja 2014

Festiwal Nauki 2014 w Krakowie

W dniach 22-23 maja na Rynku Głównym w Krakowie studenci krakowskich uczelni czekają na zainteresowanych wszelkimi nowinkami naukowymi.Dziwna ciecz zwana antynewtonowską cieczą, która ma lub moze mieć zastosowanie w kamizelkach kuloodpornych. Własnoręcznie sprawdzałam, nie da się wbić tej drewnianej łyżki w ciecz, która w kontakcie z łyżką staje siętwarda jak stal i stawia opór.

mikrotom

Rosiczka wyhodowana in vitro
Imię Anna napisane po chinsku
Wśród organizatorów Festiwalu znajdują się: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Akademia Muzyczna w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN, Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera PAN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje video

Loading...

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

© All rights reserved.

Zdjęcia i teksty prezentowane na tym blogu są własnością autora. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r.Dz.U.Nr 24, poz. 83).