czwartek, 20 września 2012

Cudowna Moc Bukietów. Kraków 2012

15 sierpnia 2012 roku w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, nazywane również świętem Matki Boskiej Zielnej na Małym Rynku w Krakowie odbyła się III edycja konkursu „Cudowna moc bukietów”. Konkurs zorganizowany przez  Instytut Dziedzictwa, promował wielowiekową tradycję święcenia  ziół, kwiatów, zbóż, owoców i warzyw zebranych z łąk, sadów i pól.  Honorowy patronat nad projektem objęła Pani Prezydentowa Anna Komorowska
Na konkurs zgłoszono wiele pięknych bukietów, wianuszków i innych kompozycji kwiatowych o walorach nie tylko artystycznych, ale i edukacyjnych. 
Dodatkowo przygotowano ekspozycję ziół z Krakowskiego Ogrodu Botanicznego z dokładnym opisem nazw, ich właściwości leczniczych i magicznych. 
O roli ziół, olejków aromatycznych przez nie wydzielanych i znaczeniu w medycynie i mikrobiologii pisałam w moim blogu Z Mikrobiologią za Pan Brat i kolejnych postach na temat kolorów i zapachów w mikrobiologii.
Zapachy w mikrobiologii olejek oreganowy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje video

Loading...

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

© All rights reserved.

Zdjęcia i teksty prezentowane na tym blogu są własnością autora. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r.Dz.U.Nr 24, poz. 83).