Stoiska na Hali Wisła oraz Hali Dunaj prezentują bogate oferty pełne komiksów, fantastyki, literatury dziecięcej, katolickiej, uniwersyteckiej. Wizyta na krakowskich Targach Książki okazała się dla mnie owocna w ciekawe pozycje. Chociaż czuję niedosyt oczywiście. Ale nie tylko o książki mi chodziło. Pierwszy raz byłam na Targach, chciałam poczuć atmosferę wśród miłośników literatury pięknej, historycznej i w ogóle miłośników książek o różnorodnej tematyce.
Cieszę się, że udało mi się kupić książkę Mariusza Szczygła "Nie Ma". To zbiór reportaży / felietonów o ludziach, których już nie ma, a którzy zasługują na opisanie. Książka wydana przez oficynę Dowody na istnienie, nagrodzona w 2019 Nagrodą Literacką Nike. Gdy pytałam o książkę w leżajskich księgarniach, słyszałam "nie ma, nakład wyczerpany, ale czekamy na dodruk". Szkoda, że nie doczekałam sobotniego spotkania z autorem, miałabym książkę z autografem, ale korzyść jest taka, że o jeden dzień wcześniej już będę mogła przeczytać książkę.
Z serii Polscy superbohaterowie kupiłam książkę Małgorzaty Sobieszczak-Marciniak "Maria Skłodowska-Curie". Wspaniale i przystępnie dla dzieci opowiedziana biografia noblistki. ***
Tegoroczne Targi Książki inspirowane są twórczością wybitnego polskiego futurologa Stanisława Lema urodzonego we Lwowie dokładnie 100 lat temu, który w 1980 roku był kandydatem do literackiej Nagrody Nobla. Rok 2021 został ustanowiony Rokiem Lema. Na Targach można było zobaczyć ekspozycję dorobku autora - książek przetłumaczonych na różne języki. Jego książki zostały przetłumaczone na 41–42 języki, w łącznym nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy.
***
Targi odbywają się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków @expo_krakow przy ulicy Galicyjskiej 9. Wstęp na Targi po wypełnieniu ankiety covidowej oraz opłacie 10 zł.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz