środa, 21 września 2016

Piwnica Pod Baranami gościnnie w Pałacu Krzysztofory

21 września 2016 w Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym w Krakowie, w sali Baltazara Fontany odbyło się spotkanie z Anną Szałapak, Konradem Mastyło oraz Maciejem Miezianem.
Tematem spotkania z cyklu Muzealna Akademia 67+/- organizowanym przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa było zapoznanie się z historią Piwnicy Pod Baranami

W 2016 roku swój jubileusz obchodzi ikona krakowskich kabaretów – Piwnica Pod Baranami. 60 lat temu z inicjatywy Piotra Skrzyneckiego, w podziemiach kamienicy nr 27 przy Rynku Głównym, powstała grupa artystyczna, która na przestrzeni kolejnych dziesięcioleci stała się najsłynniejszą sceną kabaretową w kraju. Początkowo było to jednak miejsce spotkań krakowskich studentów, które z czasem stało się przystanią dla znamienitych artystów, m.in. wybitnych muzyków, aktorów, plastyków. To właśnie tutaj oprócz przedstawień organizowane były rekonstrukcje wydarzeń historycznych, bale oraz spotkania bożonarodzeniowe i wielkanocne.


Prowadzenie: Maciej Miezian

Gośćmi specjalnymi byli: Anna Szałapak (śpiew), Konrad Mastyło (fortepian).


Po spotkaniu miałam okazję osobiście poznać Konrada Mastyłę - wybitnego pianistę, organistę, kompozytora i akompaniatora. Dotychczas znaliśmy się jedynie z mediów społecznościowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje video

Loading...

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

© All rights reserved.

Zdjęcia i teksty prezentowane na tym blogu są własnością autora. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej zgody jest zabronione (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r.Dz.U.Nr 24, poz. 83).